Шрi Чiнмой

Ми практикуємо медитацію під внутрішнім керівництвом  Шрі Чінмоя. Не зважаючи на те, що він залишив земний план у 2007 році, як справжній Духовний Майстер, він, долаючи простір і час, внутрішньо  з Любов’ю та Турботою продовжує спрямовувати  сприйнятливі душі, які прагнуть  до Істини.

Шрі Чінмой про свою філософію

Мир – це не просто відсутність війни. Мир – це всеохоплююче серце єдності. Мир – це присутність злагоди, любові, задоволення і єдності.  Мир – це потік любові у світовій родині.

Зовнішня війна – це битва людини з людиною, народу з народом. Внутрішня війна – це битва нашої душі з обмеженістю, невіглаством, сумнівами та смертю. Зовнішні війни закінчуються тільки після того, як спочатку припиняються внутрішні війни.

Ми воюємо тому, що глибоко всередині нас самих коріниться розлад, страх , неспокій і тривожність. Коли ми віднайдемо спокій, радість і повноту життя, ми не будемо загрожувати іншим людям.

Початок

Шрі Чінмой народився 27 серпня 1931 року в маленькому селищі Шакпура (Бангладеш). Ставши сиротою в одинадцятирічному віці, він разом з шістьома братами і сестрами, став постійними   мешканцем  ашраму  на півдні Індії. Поглиблюючи і розширюючи свою свідомість, Шрі Чінмой прожив в ашрамі 20 років, а в 1964 році, підкоряючись внутрішньому поклику, прибув до Нью-Йорку з тим, щоб розділити своє внутрішнє багатство із   людьми, які  щирі у своїх  пошуках Істини.

 За 43 роки, що були проведені на Заході, Шрі Чінмой став зразком можливостей людства. Він невтомно подорожував по усьому світу, відкривши понад 250 Центрів спокою та гармонії з тим, щоб надихати людей і служити їм своїми одухотвореними дарами – медитаціями, літературою, музикою  та образотворчим мистецтвом. Як духовний наставник, Шрі Чінмой запропонував Шлях Серця – найшвидший шлях духовного прогресу, вважаючи, що любов сама по собі є вищим Знанням. Прикладом власного життя  Шрі Чінмой яскраво демонстрував той факт, що – духовність – не відхід від світу, а спосіб трансформації світу. Так само як і гіганти епохи Відродження, вн залишив неперевершений спадок в літературі, музиці, образотворчому мистецтві, вражаючи своїм ентузіазмом у спорті.

Медитації в ООН

З 1970 року за запрошенням третього Генерального Секретаря ООН У Тана Шрі Чінмой проводив у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку регулярні Медитації Миру для делегатів і  працівників ООН. На цих зустрічах представники різних країн мали можливість отримати унікальні переживання любові та спокою і нести їх у своєму серці. П’ятий Генеральний секретар ООН  Хав’єр Перес де Куелья говорив: «Шрі Чінмой, Ви насправді – серце ООН. Ваша місія – завжди з нами, і ви завжди надихаєте нас». Заснована Шрі Чінмоєм неурядова організація «Шрі Чінмой: Медитація Миру при ООН» понад 30 років пропонує широке коло програм на підтримку  миротворчих ініціатив ООН. Понад 40 років Шрі Чінмой проводи діалоги про всезагальний мир та духовні цінності з багатьма видатними людьми сучасності: Генеральними  Секретарями ООН Дагом Хаммаршальдом та У Таном, Михайлом Горбачовим, Нельсоном Манделою, принцесою Діаною, Вацлавом Гавелом, Королем Непала Бірендрою, Папою Іоанном Павлом II , Папою Павлом VI, Матір’ю Терезою, лауреатом Нобелівської премії миру Дезмоном Туту, Маестро Пабло Казальсом Леонардо Бернстайном, легендарним скрипалем Ієгуді Менухіним, королем легкої атлетики Карлом Льюїсом.

Творчі проекти

Шрі Чінмой – автор понад 20 000 пісень та музичних творів.Він провів понад 800 Концертів Миру в таких багатотисячних аудиторіях як Карнегі Холл, Будакан Ходд, Сідней Опера Хауз, Ройял –Альберт Холл. На цих концертах , які він проводив безкоштовно, Шрі Чінмой звичайно виконував свої мелодії на 20 і більше музичних інструментах  різних культур.

Шрі Чінмой прочитав  сотні університетських лекцій в багатьох країнах світу, в тому числі в Гарвардському, Йєльському, Оксфордському, Кембріджському  , Токійському і Московському, а також в університетах кожного із штатів в США.  

Плідний письменник і поет, Шрі Чінмой є автором понад 1600 книг, які перекладено на 24 мови світу. Серед його літературних творів есе, оповідання, вірші, збірники відповідей на тисяч запитань тих, хто шукає Істину. В його творах розкривається безмежна краса та гармонія Істини. 

Шрі Чінмою належить понад 250 000 містичних акрилових картин. Написані в стилі, який він назвав Джарна Кала, або Мистецтво-Фонтан, вони являють собою « спонтанну взаємодію світла, кольору та ритму, в якому конкретні та статичні форми, де все поділено, поступаються місцем світу єдності, де все рухається і все зливається в одно». Серед робіт Шрі Чінмоя  відомими є також акварельні полотна і графіка. Йому належить унікальна серія 17 мільйонів малюнків птахів, які символізують спокій та свободу душі. Автор назвав їх Птахами Мрії про Мир-Свободу. Кожна  з них несе в собі послання свободи, надії та обіцяння нового світла. 

Обдарований спортсмен, Шрі Чінмой  твердо вірив у те, що фізична досконалість абсолютно необхідна для духовного прогресу. Ще в юності, в ашрамі Шрі Ауробіндо,  Шрі Чінмой був 17-кратним чемпіоном на 100-метровці і 2-х кратним чемпіоном з декатлону. Пізніше, за дев’ять років з 1978 по 1986, він брав участь у понад 200 змаганнях, серед яких 21 марафон і 5 ультрамарафонів. Розпочавши в 1986 році у віці 55 років кар’єру важкоатлета, Шрі Чінмой вразив героїв спортивного світу своїми досягненнями. Іноді  під час програми він піднімав десятки тонн, наочно переконуючи ,   що  внутрішній  спокій  та енергія,    отримані під час медитації,   виступають  значним  джерелом   зовнішньої сили. «Завдяки Шрі Чінмою я зрозумів, що людину характеризує не величина  руки. Людину характеризує величина  серця , –  говорив п’ятикратний Містер Всесвіту і Людина з Найгармонічнішим тілом ХХ ст. Білл Перл.-  Ніхто на землі на робив того, що робив Шрі Чінмой».  

Любов Шрі Чінмоя до спорту супроводжувала його все життя і була втілена в багатьох спортивних змаганнях спокою і само перевершення. Заснована ним Марафонська команда Шрі Чінмоя  виступає організатором та спонсором ультра-пробігів, в тому числі Ультртріо Шрі Чінмоя: 700, 1300 і 2700 миль, а також найдовшого сертифікованого ультра марафону 3100 миль (4987,9 км).

У 1987 році Шрі Чінмой започаткував найбільшу за протяжністю  в історії інтернаціональну факельну  естафету Всесвітній Біг Миру Дім-Єдність Шрі Чінмоя.  

Самим життям  Шрі Чінмоя було  доведено готовність розрадити біль і страждання людей. Одного разу він написав: «Мій Господь, наділи ж мене  здатністю витерти  кожну сльозу кожного серця».  Добродійна організація Шрі Чінмоя «Сльози та Посмішки Серця-Єдності» щорічно збирає мільйони доларів для медичної допомоги нужденним людям  країн Африки та Азії .

З 1986 року близько 800 прекрасних місць  і видатних споруд було присвячено справі миру  як Цвітіння Миру Шрі Чінмоя. Наявні в понад 50 країнах вони щоденного нагадують про наше прагнення  до особистої та всезагальної гармонії. Серед Суцвіть Миру – країни, столиці держав, міста, ділянки державних кордонів, прекрасні місця природи і видатні рукотворні споруди. Серед них: 150 Країн – Суцвіть миру; Ніагарський водоспад, озеро Байкал, ріка Єнісей, гірські вершини: Маттерхорн (Швейцарія), Мак-Кінлі (Північна Америка) , Хан-Тенгрі (Киргизстан);  столиці: Оттава, Канберра, Осло, Веллінгтон; 13 штатів США; острів Пуерто-Ріко; міжнародні аеропорти, мости, парки, теплоходи.

Україна стала 33 країною, яка прієдналася до програми Суцвіть Миру у 1998 році.

Визнання

За свою роботу заради процвітання людства Шрі Чінмой удостоєний численних нагород, премій і почесних вчених ступенів, серед яких Нагороди,    які вручені ЮНЕСКО: Пілігрим миру та Медаль Неру, Золота Медаль з літератури Міжнародної Академії Лютес , Нагорода Миру Ганді; Нагорода «Золоте серце» Товариства письменників і композиторів Мехіко; Нагорода Світло Індіїї (Бхаратья Відья Баван) .

Не зважаючи на свої численні досягнення, Шрі Чінмой відзначався надзвичайною скромністю. Його життю була притаманна невпинна самовідданість. «Найбільша нагорода мені, як людині, – це можливість служити людству. Якщо мої малюнки, мої пісні, мої вірші і все, що я роблю, приносять людям хоч краплину спокою, тоді я відчуваю, що зміг поділитися з ними своїм натхненням і прагненням , по – справжньому служити людству».

Вранці 11 жовтня 2007 року Шрі Чінмой шляхом  Махасамадхі  відійшов за Завісу Вічності. Останніми рядками його були:

Моя фізична смерть – 
Не кінець мого життя.
Я – вічна подорож.