Медитація у бігу


Cтутішіл Олег Лебедєв

Синтез медитації і бігу

Шрі Чінмой відомий різноманітним застосуванням сили медитації – в творчості, в поезії, в живописі, в музиці, в пошуках Вищого. Але ось що було для мене абсолютно непередбачувано – в спорті. Коли я вперше почув про марафонську команду Шрі Чінмоя, яка проводить до 500 змагань по всьому світу, я не міг зрозуміти: як вибуховий динамізм спорту може бути синтезований з безмовністю та спокоєм медитації? Виконавши норматив КМС з лижних перегонів у юнацтві, я добре знав, що таке спортивні навантаження. І це здавалося абсолютно іншою планетою в порівнянні з уявленням про медитацію, яке у мене було 27 років тому. Я не міг навіть і припустити, як далеко заведе мене цей синтез!
Коли я почав робити перші кроки в концентрації і медитації, то відразу відзначив, що ті стану спокою розуму, до яких ми свідомо прагнемо в практиці медитації, при спортивних навантаженнях приходять мало не автоматично. Після годинного бігу відбувається перший якісний стрибок: йде геть вся лушпиння і тиск дрібниць. Розум затихає. При продовженні навантаження, таких стрибків може бути декілька! І якщо спортсмен ще цікавиться медитацією і духовною практикою, то тут просто золоті розсипи. Ось чому Шрі Чінмой так активно пропогував біг на довгі дистанції, де домінує неспішний біг протягом тривалого часу.
Пізніше я знайшов в його творах зв’язок і в іншу сторону – чим більш у нас тренироване і витриваліше тіло, тим більше здатність до тривалої і глибокої медитації.

Стан потоку

Але найцікавіші речі стали відбуватися, коли я вийшов на старт найдовшого забігу в світі на 3100 миль в Нью-Йорку. Перший забіг в 2004 році був шоком для тіла, але мені назавжди запам’яталися кілька сильних переживань на трасі. Один стався, напевно, день на 10 забігу. Був уже пізній вечір, за плечима – багато кілометрів і втомлені ноги, злипаються очі. Пішов сильний дощ, і я зробив невелику перерву хвилин на 15. Коли повернувся на трасу, раптом відчув, що я не бігу по бетонному колі – мене несе річка спокою. Пішла втома, пійшов опір траси і боротьба з наступним колом. Я біг у безмовності і в абсолютному внутрішньому спокої – без зусиль. І біг досить швидко!

Олег Лебедев финиш 3100 мильДев’ятий фініш на дистанції 3100 миль – 2015

Тепер я знаю з перших рук, що таке “потрапити в потік”. За свої 9 фінішів в забігу на 3100 миль, я не раз ловив цей потік, повну гармонію внутрішнього і зовнішнього. З одного боку – це надприродній стан, просто так недоступний у звичайному житті. Ти біжиш годинами, днями, місяцями і втома не накопичується! Розум прозорий, ти тонко відчуваєш себе і все що відбувається навколо. І бачиш, що важливе, що другорядне, а що – просто зайве. З іншого боку – це абсолютно нормальний стан Людини – як все і повинно бути …

Ось як можна використовувати спорт, і біг зокрема, для духовного прогресу. І навпаки, знову ж словами Шрі Чінмоя:

У фізичної сили є тільки одне джерело.
І це джерело – сила духовна.

У рішенні двох головних питань в житті і, зокрема, в бігу на наддовгі дистанції
– звідки брати сили?
– де знайти мотивацію?
медитація може і надає неоціненну послугу. У нашому центрі це не просто практика розслаблення або концентрації. Ми вчимося використовувати силу медитації як в щоденному житті, так і при прийнятті стратегічних рішень. Силу Першоджерела.

Старти марафонської команди Шрі Чінмоя

Повертаючись до бігу. Марафонська команда Шрі Чінмоя проводить кілька значних стартів в Україні. Серед яких – чемпіонат України з бігу на 24 години в Києві 22-23 вересня 2018. Ми тісно співпрацюємо з Федерацією легкої атлетики України. Паралельно з чемпіонатом України з бігу на 24 і 12 годин, проходить біг самоперевершення на 6 годин. А ось в цьому році ми вирішили зробити ще й тригодинні забіги – ви можете прийти, коли вам зручно, і пробігти по трасі каштанової алеї в парку Перемоги разом з ультрамарафонцями на чемпіонаті України. Коли у вас з’явитися ще така можливість?

Приходьте за натхненням, динамізмом і спокоєм розуму. Бігуни на наддовгі дистанції – це особливі люди.

Подробиці за посиланням  www.Races.org.ua/new